Jak to działa

Kolagenowa Terapia Światłem

 • Kolagen to białko stanowiące podstawowy składnik struktury skóry.
 • Kolagen występuje w tkance łącznej organizmu, wspiera jej strukturę i odpowiada za system transportu.
 • Ubytek kolagenu powoduje starzenie skóry i zwiotczenie mięśni.
 • Struktura tkanki łącznej zmienia się z wiekiem powodując pojawienie się zmarszczek na skórze.

Kolagenowa Terapia Światłem ujędrniająca skórę, redukująca cellulit

 • Komórki skóry mogą być stymulowane do produkcji kolagenu wzmacniającego strukturę skóry.
 • Proces ten jest pobudzany przez fale świetlne o długości 633 nm. Ta długość fali mieści się wg wykresu w tzw świetle widzialnym. Ta długość fali wpływa korzystnie na pow warstwę skóry. Połączenie lamp kolagenowych z lampami Infra red daje efekt całkowitej odbudowy skóry – dogłębnej. 

Zastosowanie promieniowania podczerwonego

Lampy emitujące krótkofalowe promieniowanie w okolicach 1000 nm ( IR - A ) mają szerokie zastosowanie w odbudowie głębokich warstw skóry.

Promieniowanie podczerwone jest to część widma o długości fal zaraz za czerwienią, widzialnej części pasma. Zakres długości tych fal mieści się między 760 nm a 10000 nm i jest podzielony na trzy części:

 • krótkofalowe promieniowanie podczerwone - 760 - 2000 nm ( IR-A )
 • średniofalowe promieniowanie podczerwone - 2000 - 4000 nm ( IR-B )
 • długofalowe promieniowanie podczerwone - 4000 - 10000 nm ( IR-C )

Podczerwień jest niewidzialna dla ludzkiego oka, jest jednak odczuwalna w postaci ciepła. Dzieje się to w ten sposób, że kiedy promieniowanie IR pada na obiekt na swojej drodze, jego energia jest absorbowana a przez to zmieniana na ciepło. Używamy takiego ogrzewania na wiele sposobów, ale zajmiemy się tylko tymi, dotyczącymi sfery osobistej człowieka. Na tym polu używamy podczerwieni o długości fali 1200 nm – czyli tzw IR A.

Jak widać z wykresu takie długości fali są nazywane krótkofalowym promieniowaniem podczerwonym. Fale o takiej długości docierają głęboko w głąb skóry aż do naczyń krwionośnych.

Działanie podczerwieni w urządzeniu Swan dzięki długości fali 1200 nm odbudowuje skórę praktycznie na poziomie komórkowym.
Promieniowanie podczerwone padając na ludzką skórę, w części zostaje odbite. Pozostała część jednak zostanie wchłonięta i zamieniona na ciepło.

Widzimy, że odbicie zmniejsza się gwałtownie kiedy przechodzimy ze światła widzialnego do promieniowania podczerwonego. To znaczy, że większa cześć energii promieniowania podczerwonego penetruje skórę, gdzie wytwarzane jest ciepło. Efekty promieniowania zależą od tego jak głęboko penetruje ono skórę. Głębokość penetracji zależy przede wszystkim od grubości skóry oraz długości fal promieniowania. Im krótsza fala tym głębsza penetracja.
 

Jonizacja

Elektroklimat

Otaczające nas powietrze jest zbiorem ładunków elektrycznych. Jon ( to cząstka naładowana dodatnio lub ujemnie. W środowisku naturalnym przeważają ładunki ujemne. Źródłem jonów ujemnych są przede wszystkim burze – wielkie wyładowania atmosferyczne. Mniejszymi, ale stale działającymi jonizatorami są rośliny (szczególne właściwości wykazują paprocie) oraz naturalne zbiorniki wodne (zwłaszcza morza, ale także wodospady). Coraz częściej elektroklimat naszych pomieszczeń jest niesprzyjający. Otacza nas powietrze zjonizowane dodatnio przez pola elektromagnetyczne pochodzące od monitorów, telewizorów, drukarek itp.

Liczne badania wykazują, że elektroklimat ma wpływ na zdrowie oraz samopoczucie człowieka - przebywanie w otoczeniu dodatnio zjonizowanego powietrza powoduje osłabienie, znużenie, zmniejszenie wydajności fizycznej i odporności psychicznej. Dlatego warto zatroszczyć się o właściwą jonizację powietrza - zobojętnienie jonów dodatnich i wytworzenie jonów ujemnych. Naturalnymi jonizatorami są rośliny doniczkowe. Może się jednak okazać, że nie są one dość wydajne i muszą być wspomagane przez specjalne urządzenia jonizujące. Funkcja jonizacji powietrza realizowana jest przez niektóre modele klimatyzatorów. Innym rozwiązaniem są jonizatory powietrza.

Jak działa jonizator

 

 

Jonizatory to praktycznie bezobsługowe (nie wymagają np. wymiany filtrów) urządzenia, które, mówiąc najprościej, zasysają z powietrza szkodliwe jony dodatnie, a emitują jony ujemne. Pracują cicho. Wytwarzają jony ujemne za pomocą wysokiego napięcia (sposób klasyczny) lub też wykorzystują emisję wolnych elektronów z rozgrzanego metalu – termoemisja. W domu jak w lesie czy nad morzem

Jonizatory mają jeszcze jedną ważną zaletę – emitują jony wyjątkowo korzystne dla zdrowia, ponieważ są najbardziej podobne do tych wytwarzanych przez naturę. Są one duże, żywotne (do kilkudziesięciu godzin) i mają postać niewidzialnych kropelek wody z zamkniętym w środku ładunkiem ujemnym. Powietrze bogate w takie jony występuje głównie nad morzem, w lasach iglastych i w pobliżu wodospadów.

Eliptyk skrętny

Rower eliptyczny jest urządzeniem, które w innowacyjny sposób łączy wydolnościowy trening cardio z jednoczesnym ćwiczeniem mięśni brzucha. Opatentowany system rotacyjny pozwala poza wzmacnianiem mięśni nóg skutecznie ćwiczyć mięśnie proste i skośne brzucha oraz pozostałe mięśnie tułowia.

Jakie rezultaty osiągniesz przy codziennym korzystaniu z tego sprzętu?

 • wyrzeźbione mięśnie nóg, pośladków i brzucha,
 • wzmocnione mięśnie ramion i pleców,
 • większa wydajność organizmu,
 • likwidacja tkanki tłuszczowej,
 • wzmocnienie serca,
 • poprawa pracy układu krążenia i układu oddechowego,
 • redukcja cellulitu.

Rower Eliptyczny wyposażony jest w nowoczesny komputer z bogatym zestawem programów treningowych. Dzięki stacji dokującej i-Pod, głośnikom stereo i wentylatorowi każdej sesji ćwiczeń towarzyszy niepowtarzalny komfort. Urządzenie jest bardzo stabilne dzięki czemu nawet najbardziej intensywny trening jest w pełni bezpieczny.